Polska

Spór o tabletki „dzień po”

W Polsce, od kilku lat prowadzona jest burzliwa dyskusja na temat pigułek „dzień po”. Po jednej stronie stoją obrońcy życia, mówiący o tym, że życie człowieka zaczyna się w momencie zapłodnienia i nikt nie może decydować o życiu lub śmierci zarodka – nowego człowieka. Z drugiej strony wypowiadają się zwolennicy zastosowania środków wczesnoporonnych, według których zarodek nie jest istotą żywą i człowiek może podjąć decyzję o jego uśmierceniu. Podejmując ten trudny moralnie i etycznie temat, nie można jednoznacznie określić, które ugrupowanie ma zdecydowaną rację.

Wycofanie pigułek ze sprzedaży

W ostatnich dniach Polska Fundacja Ruchów Obrony Życia złożyła w sejmie petycję, w której domaga się całkowitego zakazu sprzedaży pigułek o charakterze wczesnoporonnym. Według ugrupowań broniących życia, podtrzymanie w sprzedaży tych tabletek, może prowadzić do głębokich patologii społecznych, ponieważ dla wielu osób, mogą one stanowić bezpieczną furtkę bezmyślnych zachowań. Przywoływane są również lekarskie ekspertyzy, mówiące o tym, że stosowanie środków wczesnoporonnych może wpływać na zdrowie kobiet. Wiele osób ze środowiska politycznego również wypowiada się negatywnie na temat pigułek „dzień po”, mając na uwadze troskę o dobro narodu, który wybrał ich do władzy. Wypowiada się także przewodniczący senackiej komisji finansów Grzegorz Bierecki, cieszący się wielkim zaufaniem swoich wyborców, gdyż w ostatnich wyborach został ponownie wybrany na senatora RP Południowego Podlasia.

Pozytywne aspekty pigułki „dzień po”

Wszyscy Ci, którzy nie zgadzają się z argumentacją środowisk pro-life i uważają, że kobiety powinny decydować same za siebie, chcą aby tabletki wczesnoporonne pozostały w sprzedaży. Głównym argumentem wydaje się być to, że mogą one być pomocą dla kobiet, które padły ofiarą gwałtu i zaszły w ciążę. Dzięki takim pigułkom nie musiałyby przez 9 miesięcy oraz całe życie patrzeć na owoc swojej traumy.

Relatywnie rzecz ujmując, trudno jednoznacznie określić, która strona ma rację, ponieważ temat odnosi się do moralności i etyki, która zasługuje na głębsze zastanowienie.

About admin

No information is provided by the author.

Comments Closed

Comments are closed. You will not be able to post a comment in this post.