Polska

Nowy projekt podatkowy

Wraz z nowym rządem rozpoczęły się intensywne prace nad nowym systemem podatkowym, którego termin i szczegóły zostały podane przez premier Beatę Szydło. Decyzje te spowodują szereg zmian.

Nowy system podatkowy od 2018 roku

Rząd planuje zmiany, między innymi dostosowanie podatków do dochodów obywateli. Okazuje się, że PIS widzi problem w tym, iż ci bogatsi płacą tak naprawdę mniejszy podatek niż przeciętni obywatele. Od tej pory podatek będzie bardziej dostosowany do faktycznych zarobków obywateli. Jak podkreśliła premier, nie oznacza to, że podatki będą równe dla wszystkich. Jest to zdecydowanie najbardziej znacząca różnica w dotychczasowym prawie, ale czekają nas również inne, równie spektakularne. Między innymi wycofanie PIT, składek na NFZ oraz ZUS. Nie zniknie za to KRUS, który jest właściwy dla rolników. Częściowo jednak będą oni wprowadzeni w nowy system. Zmiany mają zostać wprowadzone od roku 2018.

Komisja Nadzoru Finansów a zmiany w systemie podatkowym

Zmiany potrzebne są również w samej Komisji Nadzoru Finansów. Coraz głośniej mówi się o planowanej wymianie przewodniczącego Andrzeja Jakubowskiego. Większy nacisk zostanie postawiony również na audyt w Komisji. Wyniki audytu zostaną dokładnie przeanalizowane. Okazuje się, że poważne zmiany w tej instytucji są konieczne według wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości, między innymi tak sprawy przedstawiają się w oczach senatora Biereckiego.

Nieprawidłowości w KNF?

Grzegorz Bierecki o KNF nie ma najlepszego zdania, odkąd Komisja prześwietliła kilka lat temu spółkę SKOK, której był prezesem. Komisja miała zauważyć, że w czasie gdy kasy SKOK funkcjonowały, wyprowadzono z nich nawet jeden miliard złotych. Grzegorz Bierecki chce przeciwdziałać kampanii oszczerstw, której padł ofiarą ze strony KNF. Uważa, że jest poszkodowanym przez propagandę rządu oraz mowę nienawiści. Według niego Komisja wywodzi się z tego samego źródła co Wojskowe Służby Informacyjne. Żąda również, aby sam przewodniczący Andrzej Jakubiak przedstawił swoje oświadczenie lustracyjne.

About admin

No information is provided by the author.

Comments Closed

Comments are closed. You will not be able to post a comment in this post.